Apie mane

Sveiki,  susipažinkime, esu Darius – teisininkas ir Dlaw įkūrėjas.

Teisininkas, teisininkai, juristas, juristai

Darius, Dlaw teisininkas

Teisės sritis mane sužavėjo nuo pat pirmos studijų dienos, todėl nekantriai laukiau kada būsiu tikras teisininkas. Studijoms įpusėjus, pradėjau teikti nemokamą teisinę pagalbą žmonėms socialiniame tinkle, tokiu būdu stengiausi labiau save realizuoti, nes žinojau, teisininkai mokosi visą gyvenimą.

Studijuoju metu ir kurį laiką po studijų baigimo teko dirbti teisininku įmonėse. Dirbau žvalgybinį darbą, teisinį darbą teisėsaugos institucijose. Bet net ir tuo metu norėjau dirbti tiesiogiai su žmonėmis, išgirsti jų problemas ir padėti jas išspręsti ir taip atsirado www.DLaw.lt

Šiuo metu taip pat esu Radviliškio rajono ūkininkų sąjungos teisininkas.

Akademinį laipsnį ir kvalifikaciją patvirtinančių dokumentų numeriai:

 

TM Nr. 001313 | BKD Nr. 016669 | MGD Nr. 01755

 

info@dlaw.lt | +370 64738087  | Kontaktinę formą rasite paspaudę čia.

NORIU TRUMPAI PAPASAKOTI JUMS KELIS SVARBIUS DALYKUS.

Pirmiausia, papasakosiu ką galėsite rasti mano internetiniame portale. Antra, trumpai pristatysiu, kas apskritai yra teisininkas – juristas ir kuo jis skiriasi nuo advokato.

Neverta slėpti, kad kasdieniniame gyvenime pasitaiko tikrai nemažai situacijų, kai tam tikroms susidariusioms problemoms teisininkas nereikalingas. Pasitaiko ir tokių situacijų, kai jis reikalingas labai ribotai, tiesiog nukreipti tinkama linkme. Taip pat yra atvejų kai pakanka paskambinti ar susisiekti elektroniniu paštu su valstybinėmis institucijomis ir įstaigomis, kurios irgi iš dalies gali atsakyti į rūpimus klausimus.

Dėl šiais laikais lengvai pasiekiamos informacijos gausos, žmonės vis aktyviau pradeda domėtis savo teisėmis. Ir nors informacija labai lengvai pasiekiama, tačiau jos kiekis yra toks didelis, kad pusė jos yra nenaudojama, pasenę.  Tarp tokios informacijos gausos žmonės ne visada sugeba atsirinkti, kas tinkama ir vistiek naudoja ir pasenusią informaciją. Taigi, galime kalbėti apie tokias situacijas, kai paskaičius senos, neaktualios informacijos priimami svarbūs sprendimai. Jų pasekmės dažniausiai būna neigiamos, nes buvo vadovaujamasi netinkamais šaltiniais. Tokiais atvejais teisininkas ir yra reikalingas.

Kad tokių situacijų būtų kuo mažiau,  patariu skaityti mano tinklaraštį, kuriame bus apžvelgiamos pačios aktualiausios temos arba galite sekti mane socialiniame tinkle Facebook. Ten rasite visą reikiamą ir naudingą informaciją jau susisteminta, pažymėti svarbiausi ir problematiškiausi aspektai. Jeigu teisinis reglamentavimas keičiasi, informacija bus atnaujinama. Gausite patikimą informaciją iš patikimo šaltinio. Labai tikiuosi, kad ši informacija padės atsakyti  į didžiąją dalį rūpimų klausimų, jeigu ne, visada galite kreiptis individualiai.

DAŽNAI TENKA GIRDĖTI KLAUSIMĄ, KAS YRA TEISININKAS – JURISTAS IR KUO JIS SKIRIASI NUO ADVOKATO.

Teisininkai kaip ir advokatai tai žmonės, kurie turi teisinį išsilavinimą. Vargu ar teisininkas gali vadinti save teisininku, jeigu jis neturi teisinio išsilavinimo. Tačiau teisinis išsilavinimas taip pat yra skirtingas, svarbu koks mokslinis laipsnis yra įgytas. Manytina, kad save gerbiantis teisininkas – juristas, kuris nori teikti tik auksčiausio lygio teisinę pagalbą, turi lygiuotis į advokatams keliamus reikalavimus turėti ne žemesnį nei teisės magistro kvalifikacinį laipsnį ir būti nepriekaištingos reputacijos. Problema yra ta, kad teisininko darbui nekeliami jokie kvalifikaciniai reikalavimai, priešingai nei advokatams ar jų padėjėjams.

Teko girdėti, kad nebrangias ir „kvalifikuotas“ teisines paslaugas teikia teisininkai, kurie turi įgiję tik profesinį teisės bakalaurą (koleginį) ar net besimokantys studentai (būsimi teisininkai), kurie nori papildomai užsidirbti. Dėl šios įstatymo spragos nukenčia tik žmonės (klientai), kurie nežino kokia įmonėje esančių teisininkų ar individualiai dirbančio teisininko kvalifikacija.

Kitas svarbus aspektas  aptariant teisininko ir advokato skirtumus  – siekiant būti advokatu, prieš tai būtina sąlyga tam tikrą laiką dirti advokato padėjėju ir išlaikyti advokatų egzaminą ir būti nepriekaištingos reputacijos. Atkreiptinas dėmesys, kad tik advokatai savo klientus gali atstovauti teisme. Tačiau klystama manant, kad atstovavimas visada būtinas. Laikausi tos nuomonės, jeigu bylos nagrinėjimo metu nesprendžiami sudėtingi teisės taikymo klausimai, žmogus pats savo poziciją gali apsiginti labai puikiai. Kadangi už jį patį niekas geriau nežino visų nagrinėjamo klausimo detalių. Dažnu atveju bylos nagrinėjimas gali vykti ir dokumentinio (rašytinio) proceso tvarka, kai proceso šalys į teismo posėdį nėra kviečiamos.